360 DERECE AKSİYON

AKeyMission360_front.high
Uzun yıllardır GoPro‘nun liderliği kimselere kaptırmadığı aksiyon kamerası pazarına yeni bir oyuncu daha katıldı. Nikon, Las Vegas’ta devam eden tüketici elektroniği fuarı CES‘te yeni fotoğraf makineleriyle birlikte 360 derece video kaydı yapabilen kamerası KeyMission 360‘ı da duyurdu.
AKeyMission360_front_right_2.high
Tasarımı ve yetenekleriyle rakiplerinden ayrılmayı başaran kameranın en ilginç özelliği şüphesiz ikili kamera sistemi. KeyMission 360’ın hem ön hem de arka yüzünde geniş açılı birer lens ve bu lenslerin görüntüleri ilettiği iki ayrı sensör bulunuyor. Eş zamanlı olarak kayıt yapabilen bu sensörler, 4K UHD çözünürlükte 360 derecelik videolar elde etmenizi sağlıyor.
AKeyMission360_right.high
Her türlü aksiyon sporunu yaparken, seyahatte ya da zorlu ortamlarda kullanabileceğiniz kamera, özel kaplaması sayesinde sıcaklık değişimlerine ve darbelere karşı korumalı. KeyMission 360 aynı zamanda 30 metre su geçirmezliğe de sahip. Yazılımsal olarak aktif edilebilen ve görüntülerdeki titreşimleri önleyen VR sistemi de Nikon’un yeniliklerinden.

Birçok aksesuarla birlikte bu ilkbaharda satışa sunulacak kameranın ABD fiyatı 1000 dolar.
AKeyMission360_front_right.high
AKeyMission360_top.high

VİDEO