Dünyaca bilinen el aletleri üreticisi Leatherman Tools‘un başındaki isim Benjamin Rivera’nın birkaç yıl önce Disneyland macerası yeni nesil bir el aleti formunun ortaya çıkmasını sağladı. Ailesiyle birlikte Disneyland’e giden başkan, cebindeki çok amaçlı set nedeniyle güvenlik tarafından içeri alınmadı. Oteline geri dönmek zorunda kalan Rivera, her yere götürülebilecek çok amaçlı bir alet tasarımı üzerine fikirler geliştirmeyi başladı ve nihayetinde TREAD ortaya çıktı.

tread2

Bileklik formundaki TREAD taşıma ve kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra, Leatherman’ın diğer çok amaçlı setlerinden çok daha fazla aracı da bir araya getiriyor. Bilekliğin paslanmaz çelikten imal edilen 12 parçası üzerinde tam 29 farklı araç bulunuyor. TREAD’de 10 alyan anahtarı, 8 tornavida, 7 anahtar, SIM kart aparatı, kanca şeklinde küçük bir kesici, karbit uçlu cam kırıcı ve şişe açacağı yer alıyor.

tread3

Bilekliğin parçaları değiştirilebiliyor böylece ihtiyacınız olmayan araçları yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Gümüş (165 dolar) ya da siyah (220 dolar) renk seçeneklerine sahip olan TREAD, her CEYMS’in ihtiyacı.

tread4 tread5 tread6

VİDEO