Karşıtlıklardan başyapıt çıkar mı? David Brown’ın yeni tasarımı Speedback’e bakılırsa evet! 

Eskiyle yeni. Geçmişle gelecek. Gelenekçi düşünceye karşı hedeflenen reform fikri… Öyle bir otomobil düşünün ki, bu kavram karmaşalarıyla hayat bulsun.

Eğer gelenekçi tasarımları seviyorsanız; Ferrari 265 GTB4, Jaguar E veya Aston Martin DB5 ruhuyla dizayn edilmiş otomobiller sizi cezbediyorsa, David Brown’ın yeni tanıtılan el yapımı aracına hayran kalacağınız da kesin.

Kendi adını verdiği otomobili Cenevre’deki fuarda tanıtan mühendis ve yatırımcı David Brown, Aston Martin izleri taşıyan tasarımı, Jaguar motoruyla birleştirdi. Yüksek teknolojinin gelenekçi yapıyla harmanlandığı otomobillerin, modern döneme damga vuracağını öngören Brown, “Bana Speedback’i nasıl tanımladığımı soruyorlar. Verebileceğim en doğru cevap, yüksek teknolojili Rönesans olur. El yapımı otomobiller bir zarafet göstergesidir ve artık bu devrimin zamanı geldi” diyor.

1960‘ların klasik spor arabaları gibi, GT modeli de bulunan Speedback V8‘lik bir motora sahip. Sınırlı sayıda üretilen aracın ilk satış bedelinin 400 bin dolar civarında olması bekleniyor.

1175172_577635402297167_503928172_n