Genelde teknolojinin gelişimiyle insanlığın nasıl bir yol alacağı üzerine karanlık ve distopik fikirleriyle hemen hemen her bölümde bizleri hayretler içinde bırakan Black Mirror, yeni sezona ait tüm bölümlerin tanıtımlarını paylaştı. Ne zaman yayınlanacağı gizemini koruyan Netflix dizisinin yeni fragmanlarında da endişe, korku ve heyecanın dozu düşmüyor.

Arkangel

Dizinin merakla beklenen dördüncü sezon bölümlerine ait fragmanlarını son haftalarda peş peşe yayınlayan Netflix, belli ki nabzı yüksek tutmaya çalışıyor. Teknolojinin bu denli geliştiği bir çağda kızına nasıl daha iyi annelik yapacağına karar vermeye çalışan ebeveyni izlediğimiz Arkangel’in fragmanına bakılırsa bunu çok da iyi başarıyor. Her biri ayrı hikayeler anlatan toplam altı bölümden oluşan Black Mirror’ın tüm bu bölümlere ait fragmanlarını haberin sonunda izleyebilirsiniz.

San Junipero

Geçen sezondaki San Junipero adlı bölümüyle Emmy Ödülleri’nde En İyi TV Filmi ve En İyi Senaryo ödülleri kazanan dizinin yeni bölüm tanıtımları arasında en fazla ilgiyi ise kuşkusuz Metalhead çekti. Dizinin tarihindeki ilk siyah beyaz çekilmiş bölüm olan Metalhead’de Maxine Peake’in canlandırdığı karakterin, bir robot köpekten kaçışını görüyoruz. Fragmanda tehlikenin ne olduğu izleyicinin gözüne sokulmasa da Boston Dynamics’in son derece gelişmiş ve yetenekli robot köpekleri benzeri bir yaratıkla karşılaşacağımızdan şüphemiz yok. Serinin yaratıcısı olan Charlie Brooker tarafından yazılan sezonun 5’inci bölümü Metalhead’in yönetmen koltuğunda ise Breaking Bad ve American Gods’ın birkaç bölümünden tanıdığımız David Slade oturuyor.

Hang the DJ

Umutsuzca kızını korumaya çalışan bir anneyi izlediğimiz Arkangel’i Jodie Foster yönetirken; 1970’lerin bilim kurgularını andıran görüntülere sahip USS Callister’ın yönetmen koltuğunda Toby Haynes oturuyor. Black Museum bölümünü Colm McCarthy; Crocodile’ı John Hillcoat; Hang the DJ’i ise Tim Van Patten yönetiyor.

GÜNCELLEME
Netflix nihayet yeni sezonun yayın tarihini açıkladı. Dördüncü sezonun tüm bölümleri 29 Aralık tarihinde yayınlanacak.

ARKANGEL

CROCODILE

BLACK MUSEUM

HANG THE DJ

METALHEAD

U.S.S. CALLISTER