Bugatti, 2015 yılının sonlarında suya inmeye karar verdiğini duyurduğunda hem otomotiv hem de yat endüstrisi heyecanlanmıştı. Aradan geçen sürede Bugatti tem tasarım hem de performansa yönelik çalışmalarını sürdürdü ve Niniette’in son hali ortaya çıktı.

nin6

nin11nin4

Niniette 66 adını taşıyan yat, adını 20 metrelik yani 66 feet’lik uzunluğundan alıyor. Birçok lüks yatta olduğu gibi güvertesinde jakuzi ve küçük ateş haznesi bulunuyor. Bu denli küçük bir güverteye sahip yatta böylesi eklemelere neden yer verildiği tartışma konusu. Bunun sonucu olarak yat konforlu bir şekilde yalnızca üç yolcuyu ağırlayabiliyor.

nin5 nin3 nin2

Markanın süper otomobili Chiron’la aynı DNA’yı paylaşan Niniette, suda yüksek hız ve konfor vadediyor. Süperyat üretcisi Palmer Johnson’la iş birliği içinde tasarlanan yat, her biri 1.000 beygir gücündeki iki MAN V8-1200 motordan aldığı güçle saatte 48 knot hıza çıkabiliyor. Bugatti, 1,3 metrelik derinliği sayesinde yatın birçok teknenin giremediği Bahamalar ve Karayipler’de seyretmeye bile uygun olduğunu söylüyor. Karbon fiber, deri ve mavi morta meşesi malzemeler, Niniette 66’yı benzerlerinden ayırıyor.

nin7 nin8 nin9

Her yıl 70 adet üretilen Chiron’lar gibi Bugatti Niniette de sınırlı bir üretim adedine sahip olacak. Yattan toplamda yalnızca 66 adet üretilecek. Önümüzdeki dönemde 50 ve 80 feet’lik modeller de satışa sunulacak. Fiyatlandırmanın nasıl olacağı açıklanmış değil ancak Bugatti, Niniette’i ilk duyurduğunda yaklaşık 2.2 milyon dolarlık bir fiyattan söz edildiğini belirtelim.