CİNSİYETSİZ, ZAMANSIZ, MEVSİMSİZ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR

Yüzde 55’i pamuk yüzde 45’i yün olan Broome, soğuk havalarda da tişörtten vazgeçemeyenler için tasarlandı.Gömlek düşkünlerine yepyeni bir tuşe ve giyim deneyimi yaşatabilmek hayaliyle tasarlanan City ile en ciddi ortamlara rahatınızı taşıyabilirsiniz. Pike örgüsü, alttan düğmeli yakası, üste oturan, slim-fit kesimi ile bu model hem ofis saatleri hem de iş çıkışı için uygun bir seçim olabilir.Yün ve pamuk karışımı Howard, petek örgü dokusu ile soğuk havalarda kat kat giyinmeyi sevenler için ideal parça olabilir. Karışımı sayesinde ısıyı dengeleyebilen uzun kollu tişört en çok seyahat valizlerinize yakışabilir.Uzun kollu, yuvarlak yakalı, yumuşak ve hafif dokulu Custer, tamamen doğal elyaf içerikli. Yüzde 85 pamuk, yüzde 15 keten.Breton’un yüzde 60’ı keten, yüzde 40’ı pamuk. Ketenin nefes alabilir ferahlığı ve yünün sıcaklığı ile farklı hava şartlarına eşlik edebilir. Mevsim ayırt etmeyen tişörtün, mavi çizgilerinde pamuk, beyaz çizgilerinde ise yün kullanıldı.Polo yakası ve pürüzsüz dokusu ile Edenton her daim tavrının ciddiyetini koruyanlar için zamansız bir parça! 80 numara iki kat merserize pamuktan üretilen sweatshirt’ün ön bedeni mürekkep laciverti, arka bedeni ise siyah.Chino pantolon formunu eşofman rahatlığı ile buluşturan Mercer; %100 pamuk. Rahatlık ve net görünümü bir arada sunan Mercer lastikli bel bandıyla farklı bedenlere kolaylıkla adapte olabilir.Homer, net ve pürüzsüz görünümünü merserize edilmiş 80 numara inceliğindeki pamuğun iki kat olarak örülmesine borçlu. Beysbol montlarının yakasından ilham alan dik triko yakası ve su geçirmez yarım fermuar detayı ile ister spor yaparken ister farklı sosyalleşmelere zevkle eşlik edebilir.

THE ROYAL GANG

Günün her saati, her ortama adapte olabilecek parçaların hakimiyetinde bir gardırop kurmaya çalışmak, göründüğü kadar kolay değil. Hele ki “basic” dendiğinde akıllara iki giyimden sonra bir kenara bırakılan parçaların geldiği bu dönemde, işiniz daha da zor.

Güneş Güner Işık

Güneş Güner Işık

Şehirde, hem de yanı başımızda bu ihtiyaca kulak vermek için yola çıkan The Royal Gang, yıllarını moda sektörüne adamış Güneş Güner Işık’a emanet. Güneş, sektörde deneyimlediği 20 yılın ve bu sürede yaptığı sayısız seyahatin ardından artık yalnızca gardıropların değil, kabin valizlerinin dahi vazgeçilmezleri arasına girebilecek kadar hafif, pratik ve detayları ile fark yaratan parçaların hayalini kurmaya ve farkında olmadan The Royal Gang’in temellerini atmaya başlamış. Devamı için söz Güneş’te:

“Abartıdan uzak formlar ve iplik, dikim kalitesi olarak ise şaşırtıcı detayları olan parçaların arayışına düştüm. Aradıklarımı bulamayınca da kendim tasarlamaya karar verdim. Tek başına yapılan hiç bir şeyin ortak çalışmalar kadar keyif vermediğine inanırım. Bu sebeple bir “GANG” kurabilme hevesi ile 20 yılın bana kazandırdığı iş arkadaşlarımdan mavi-sever bir grupla çalışmaya başladık. “Royal Blue”nun Royal’ı Gang’le birleşince “Royal Gang” doğdu.

Eşofmandan, cekete kolaylıkla eşlik edebilecek, ne ve nasıl giymeliyim düşüncesinden biraz olsun kurtulup, zamanınızı önemsediğiniz diğer şeylere yönlendirebilmenize fırsat verecek bu koleksiyonda, her modelin kendi ismi ve ID’si var. En temel prensibi, her tür ayrımcılığa karşı olabilmek. Zaman, mekan ve cinsiyet ayrımına karşı bir koleksiyon anlayışı var Royal Gang’in. Cinsiyetsiz, zamansız, mevsimsiz ve sürdürülebilir.”

Ayrımcılığa karşı olmaktan bahsetmişken, konu CEYMS’lere gelince işin rengi biraz değişiyor tabii. Güneş’e “Hangi CEYMS’e hangi Royal Gang?” diye sorduk. Bond’a City ya da Edenton, LeBron’a Homer, Dean’e ise Custer ya da Breton’ı özellikle tavsiye ettiğini not düşelim.

The Royal Gang’i kendi online mağazası theroyalgang.com’da, Souq Dükkan’da ve şubat itibarıyla Beymen, Harvey Nichols mağazalarında bulabilirsiniz.

Yazan: Ozan Alçın