Evden çıkmaya hazırlanırken belki de akla en son gelir: Bir çift çorap. Fakat çorabın, genel şıklığınız üzerindeki etkisi aslında çok büyük. Çok basitmiş gibi görünüyor olabilir fakat doğru çorabı bulmak için takip etmeniz gereken belli başlı kurallar var.

1. RENGE DİKKAT
Giyeceğiniz çorabı ayakkabınıza değil pantolonunuza uydurmanız gerekli. Aksi takdirde kısa boylu görünürsünüz. Eğer özel bir kontrast oluşturma peşinde değilseniz uygulanması gereken yöntem bu. Fakat daha dikkat çeken ve kontrast bir görünüm istiyorsanız bu sefer de hem pantolonun hem de ayakkabının renginden tamamen farklı bir renk tercih etmelisiniz. Çorabı ne kadar yukarı çekebilirseniz o kadar iyi.

2. SİYAHTAN KAÇININ
Siyah, çorap için fazla kasvetli bir renk. Mümkün mertebe giymemeyi tercih edin.

3. SANDALET VE ÇORAP İKİLİSİNİ AŞAĞILAMAYI ARTIK BIRAKIN
Sandalet veya terliklerle çorap giyme artık moda. Modanın gidişatını anlamadığınız dönemler olabilir; belki bu da onlardan biri ama sandalet veya terliklerle çorap giymek artık normal.

4. UZUN ÇORAPLAR GİYİN
Çorabın, oturduğunuz zaman bileklerinizi kapatması gerekir. Ayak bileklerinizi her daim cömertçe sergilemek zorunda değilsiniz; o yüzden de çoraplarınızın boylarına dikkat edin.

5. CİLDİNİZİ BAKIMI ÖNEMLİ
Eğer çorap giymek istemeyenlerdenseniz, o zaman cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Bakımlı bir erkeğin zaten cildini her zaman koruması gerekir fakat hem ayak hem de ayak bileklerinizin bakımına, hele de bilekleri çorapsız bir şekilde sergilemeye hazırlanıyorsanız, özen göstermelisiniz.

6. HER ZAMAN ÇORAP GİYİN!
Eğer çorapsız bir görünüm istiyorsanız da çorap giymeyi ihmal etmeyin. Kısa antrenman çoraplarından bahsediyoruz elbette. Ayakkabı çizgisinin altında kalan ve dışarıdan bakıldığında görülmeyen, babet çorapları da dediğimiz çoraplar, hem daha rahat etmenizi sağlar hem de istenmeyen kokular oluşmasını engeller. Ayakkabılarınızı çıkarmanız gerektiğinde alay konusu olmaktan çekiniyorsanız yanınızda bir çift yedek çorap taşıyabilirsiniz.