İnsandan çok deniz kızı yaşıyor…

 

 

Weeki Wache, Florida’nın sayısız, sıradan kasabalarından biri gibi görünüyor. Ancak bu kasabanın çok ilginç bir özelliği var. Bu kasabada insanlardan çok deniz kızları yaşıyor. Tampa’nın bir saat uzaklığında bulunan Weeki Wachee Springs, Weeki Wachee deniz kızlarına ev sahipliği yapıyor.

28 kişilik bu deniz kızı topluluğu günde üç defa 30’ar dakikalık şovlar gerçekleştiriyor. Burada bulunan gölün dibinde bulunan hava tüpleri şov gerçekleştiren deniz kızlarına hava sağlıyor ve böylece deniz kızları şov boyunca yüzeye çıkmadan uzun süre suyun dibinde kalabiliyor. Deniz kızlarıyla beraber gölde kaplumbağalar, kunduzlar, balıklar ve hatta bir de timsah da yüzüyor.

Deniz kızları buraya ilk defa 1947 yılında gelmiş. Eski bir subay olan Newton Perry bu pis gölü temizlemiş ve gölün dibine nefes almak için hava tesisatı döşeyerek deniz kızı tiyatrosunu başlatan isim olmuş. 70 yıldan bu yana süren bu şov dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor ve yılda 250 bin kişi deniz kızlarının gösterisini izlemek için Weeki Wachee’ye geliyor. 28 deniz kızının yaşadığı bu küçük kasabada sadece dört insan yaşıyor. Hatta kasabanın valisi Robyn Anderson da eski bir deniz kızıymş.

 

[Not a valid template]