Drone’ların hakimiyet alanına moda dünyası da dahil oldu. İtalyan moda evi Dolce & Gabanna’nın Milano’daki şovunda konukların karşısına mankenler değil sergilenen parçaları taşıyan drone’lar çıktı. Artık gelecek ne zaman gelecek diye merak içinde beklemeye gerek yok: Gelecek geldi!

Akıllı cihazlar ve yapay zekanın gelecekte pek çok mesleği insanların elinden alacağı konuşuladursun, gelişen teknoloji karşısında hiçbir meslek türünün garantisinin olmadığı bir kez daha anlaşıldı. Milano Moda Haftası için özel bir şov hazırlayan Dolce & Gabanna, drone’ların podyumda boy göstermesinden önce yapılan duyuruyla, konuklardan, akıllı telefonlarındaki Wi-Fi bağlantılarını kapatmasını istedi. Ayrıca şovun da olması gerekenden 45 dakika geç başladığı kaydedildi. Gecikmenin sebebinin ne olduğu ise şık Dolce & Gabanna el çantalarını taşıyan drone’ların, uçarak sahneyi doldurmasıyla anlaşıldı.

Moda devinin sonbahar/kış 2018 koleksiyonundan parçalar olan mücevher kaplı deri çantalarla podyuma çıkan drone’lar, bu gösteriden sonra yerlerini, koleksiyonun kalanının tanıtımı için, Dolce & Gabanna’nın gerçek modellerine bıraktı.

VİDEO 🎥