Dünyanın en büyük yeklenli teknelerinden biri olan Athena satılığa çıkarıldı. Eğer bu yazı Akdeniz’in mavi sularında ya da Karayipler açıklarında geçirmek gibi bir planlıyorsanız ve banka hesabınızda 59 milyon dolar kadar bir para varsa bu muazzam yat için teklif verebilirsiniz.

at3

90 metre uzunluğundaki Athena, halihazırda satışta olan en büyük yelkenli. Üç katlı teknede birçok salonun yanı sıra beş adet de kamara bulunuyor. Ana süite ev sahipliği yapan kamarada dev bir yatak, duş, jakuzi ve çift lavabolu bir banyo yer alıyor.

at4 at5

Kamaralardan üçünde çift kişilik yatak yer alırken tek bir kamarada iki ayrı yatak bulunuyor. Ancak bu kamaralar da büyüklükte ana süitten geri kalmıyor. Kitaplık ve ekstra kanepeye dahi yer verilmiş olması da bunun göstergesi.

at6 at7

at8 at9

Bolca depolama alanı sunan Athena’nın iç mekanında maun ağacı kaplama ve mobilyalar dikkat çekiyor. Geniş ve farklı kullanım alanlarına sahip olan salon, yemek odasının hemen yanına konumlanmış.

at10 at11 at12 at13

Athena’nın dış mekanında da hiçbir lüksten kaçınılmamış. Sade tasarımıyla göz yormayan yelkenlinin güvertesi, manzaranın, denizin ve güneşin keyfini çıkarmak için birçok farklı alana ev sahipliği yapıyor.

at14

Athena saatte 19 knot (yaklaşık 35 km/s) hız yapabiliyor ve 21 mürettebat alabiliyor.