Apple, merakla beklenen etkiliğinde yeni akıllı saatini de tanıttı. Apple Watch Series 2 adını taşıyan yeni saat watchOS 3’le çalışıyor ve birçok yenilik barındırıyor.

Watch-Lifestyle-Swimming_PR-PRINT

Apple Watch Series 2, 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Saatin yeni tasarlanan hoparlörü, su altında kullanım sonrası titreşimle içinde kalan suyu dışarı atıyor. Yüzmeye özel bir algoritma geliştiren Apple, hem havuzda hem de denizde harcanan kaloriyi daha doğru bir şekilde ölçebiliyor. Apple Watch’a kıyasla yüzde 50 daha yüksek performans gösteren bir işlemciyle gelen Apple Watch Series 2’nin ikinci nesil ekranı, 100 nit’lik parlaklık değeriyle Apple’ın şimdiye kadarki en parlak ekranı unvanını da taşıyor. Yeni saat, bir önceki modeldeki eksikliği tartışma yaratan GPS modülünü de barındırıyor.

Watch-Hero-Unique_PR-PRINT

Yeni Apple Wacth’ta dikkat çeken üç yeni uygulama yer alıyor. Breathe, gün içinde belirli zamanlarda nefes egzersizleri yapmanız için bildirimler gönderiyor. SOS adını taşıyan uygulama, acil bir durumda saatin yanındaki düğmeye basılı tuttuğunuzda bulunduğunuz ülkedeki acil durum numarasını arıyor ve acil durum kişinize bulunduğunuz konumun bilgisini gönderiyor. Saatin uygulama tarafındaki en büyük yeniliği ise Pokemon GO. Apple Watch 2 ile akıllı telefonların ardından oyun ilk kez bir akıllı saatte de oynanabiliyor.

Watch-Hero-Water-5-Up_PR-PRINT

Alüminyum, paslanmaz çelik ve Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı seramik, saatin gövde alternatifleri. Apple bu gövdelerle uyumlu onlarca kayış seçeneği de sunuyor.

Watch-Nike-Hero-Solo_PR-PRINT

Nike ile ortak geliştirilen özel Apple Watch Nike+ versiyonu ise koşucuların dikkatini çekmeyi planlıyor. Bu modelin de dört farklı rengi bulunuyor.

Çift çekirdekli işlemciden güç alacak Apple Watch Series 2’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatı 1.399 TL.