Otomobil dünyasında son dönemin trendi şüphesiz elektrikli otomobiller. Şu an için en çok adını duyduğumuz marka Tesla ama dünyanın bütün büyük otomobil üreticileri de bu trendin takipçisi. Daha önce farklı elektrikli konseptler tanıtan Mercedes de bunlardan biri.

may2

Lüksü klasik otomobil çizgileriyle buluşturan ve markanın gelecek vizyonundan izler taşıyan Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. California, Pebble Beach’teki tanıtımda davetliler konsept otomobili inceleme fırsatı buldu. 750 beygir gücünde bir motora sahip olan yeni Maybach, 500 kilometrelik menziliyle uzun yolda da iddialı olduğunu kanıtladı.

may9

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Vision Mercedes-Maybach 6 Coupé’nin biraz daha geliştirilmiş ve üstü açılabilir versiyonu olarak tanımlanan Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet’nin tasarımı, 1920 ve 30’ların Art Deco tarzından ilham alıyor. Bu tasarım dilinden ötürü oldukça sade ve akışkan hatlara sahip otomobil, 6 metreye yaklaşan uzunluğuyla gerçek bir dev.

may5

Cabrio Maybach’ın ön kısmındaki bagajı, otomobile özel olarak tasarlanmış iki özel valiz alabiliyor. Bagajın farklı bölmelerine de piknik seti gibi aksesuarlar yerleştirilebiliyor.

may10

2002 yılında yeniden hayata döndürülen Maybach markası, düşük satışlar nedeniyle sessizce kenara çekildi ve şimdilerde Mercedes S-Class’ın bir versiyonu olarak satılıyor. söz konusu mercedes modellerinde AMG sportifliği, Maybach ise lüksü temsil ediyor.

may1 may8

may6may3