Elon Musk, Tesla haricindeki projesi Boring Company ile trafik sıkışıklığı problemine çözüm arayadursun, bir yandan da söz üstüne sözler vermeye devam ediyor. 50 bin adet Boring Company şapkasına karşılık alev silahı sözü veren ünlü CEO, ya 1 Nisan şakası planlıyor ya da alev silahının ilk örneği gerçekten hazır.

Alev silahı konusu, Reddit kullanıcılarının boringcompany.com/flamethrower adresini fark etmesiyle gündeme geldi. Parola şimdi değişmiş olsa da kullanıcılar parolanın “flame” olduğunu keşfetti. Doğru parola girildiğinde bu adres, alışveriş sayfasına yönleniyordu ve buradaki ürünler arasında Reddit kullanıcılarının karşısına çıkan prototip, 600 dolarlık fiyat etiketine sahipti. CEO Elon Musk’ın geçtiğimiz aralık ayında sözünü verdiği ve gizli saklı bir adres altında ortaya çıkan alev silahının altında ise şöyle bir ibare bulunuyordu: “Alev silahının final sürümü çok daha iyi olacaktır.”

Elbette alev silahı konusunda fazla heyecanlanmadan önce bunun bir şaka olma ihtimali üzerinde de durmak gerektiği unutulmamalı.