Faraday Future‘ın merakla beklenen elektrikli otomobili FF91 (Dokuz Bir) Las Vegas’ta düzenlenen CES’te gün yüzüne çıktı. Geride bıraktığımız yıl içinde birçok farklı sorunla boğuşan marka, hala hedeflerini gerçekleştirme duyduğu isteği 1.050 beygir gücündeki otomobille ortaya koydu.

ff6

0’dan 96,5 km’ye (60 mil) 2,39 saniyede çıkan (En fazından Faraday Future’ın öyle olduğunu söylediği) elektrikli otomobil 700 km menzile sahip olacak. İki kapı arasında bulunan sensörle yüzleri algılayabilecek FF91’de 13 uzun ve kısa menzilli radar, 12 ultrasonik sensör, 10 yüksek çözünürlüklü kameranın yanı sıra bir de kaputun içine yerleştirilen ve duruma göre ortaya çıkan 3D lidar yer alacak.

ff4 ff5

FF91’in kapıları anahtara ihtiyaç duymadan açılabilecek. Bunun yanında NASA’dan esinlenerek tasarlanan ve “sıfır yerçekimli” olarak tanımlanan koltuklar yüksek konfor sağlayacak. Otomobilde yüksek hızda internet bağlantısı da bulunacak.

ff2

Faraday Future’ın yalnızca 300 adet üreteceği modelin fiyatının ne olacağı henüz belli değil. Ancak 5.000 dolar karşılığında ön sipariş listesine kayıt yaptırabilir ve premium otomobilin fiyatını ve piyasaya çıkacağı tarihi beklemeye başlayabilirsiniz.

ff3 ff8