Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner, 91 yaşında hayatını kaybetti. Hefner, serüvenine 1950’lerde başlayan ve takip eden on yıllar içinde en çok satan erkek dergisi haline gelen Playboy’u, 1953 yılında çıkarmaya başlamıştı.

hefner1
Sadece bir dergi olarak yayın hayatına başlayan Playboy, ilk olarak 1953’ün aralık ayında, Marilyn Monroe’lu kapağıyla çıktı. Uzun yıllar sonra Hefner, bu ilk kapak kararının çok yerinde bir fikir olduğunu belirtecekti. Sayfalarında bolca seksi model bulunsa da Playboy, aynı zamanda, Ian Fleming, Margaret Atwood, Jack Kerouac ve Kurt Vonnegut gibi ünlü kurgu yazarlarından içeriklere de yer verildiği bir mecra oldu. Zamanla bir marka haline gelen Playboy röportajlarıyla da ses getiren derginin kurucusu, zamanının ötesinde fikirleriyle de bilinen etkili bir medya patronuydu. Playboy, 70’lerde yedi milyona ulaşan tirajıyla kültürel bir fenomene dönüştü. Hefner de işleri daha da ileri götürerek çok yönlü bir iş adamı haline geldi.

hefner3
Son yıllarda lüks malikanesindeki partileri ve hedonist yaşam tarzıyla ün yapan Hugh Hefner, Playboy modelleriyle birlikte oldu ve enlendi. Hefner’ın hayatı boyunca binden fazla kadınla birlikte olduğu belirtiliyor.

Hefner’ın, Los Angeles’taki malikanesinde doğal sebeplerden ötürü öldüğü belirtildi. Hugh Hefner’ın, Los Angeles’taki Westwood Memorial Park’ta yatan Marilyn Monroe’nun yanına gömülmesi bekleniyor çünkü iddialara göre Hefner, 1992 yılında 75 bin dolar ödeyerek Monroe’nun hemen yanındaki bölümü satın almıştı.