Her yeni modeliyle daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran General Mobile, ülkemizde çok tutulan GM 5 Plus modelinin küçük kardeşiyle karşımızda. GM 5 adını taşıyan telefon, uygun fiyatı, tasarımı ve teknik özellikleriyle akıllı telefona binlerce lira ödemek istemeyenler için biçilmiş kaftan.

gm5a

Adında “Plus” ibaresi olmamasından da anlayabileceğiniz üzere GM 5, küçük bir telefon. 5 inç büyüklüğündeki ekran, telefonun kompakt boyutlarda kalmasını ve tek elle rahatlıkla kullanılabilmesini sağlıyor. IPS panelli ekran HD çözünürlükte ve 294 ppi değerine sahip. Dayanıklılık için de Gorilla Glass 4’le korunuyor.

gm5b

GM 5’in arka üzünde 13 megapiksellik bir kamera yer alıyor. “Lens bulanıklığı” fonksiyonu, kameranın en ilgi çekici özelliklerinden. Bu fonksiyonu kullanarak çektiğiniz fotoğrafın üzerinde daha sonra oynama yapabiliyor ve odak noktasını değiştirebiliyorsunuz. Kameranın iki ayrı lensi olmadığı için bu bulanıklık yazılımsal olarak gerçekleştiriliyor ancak yine de kurcalaması eğlenceli. Ön kamerası 5 megapiksel çözünürlüğünde olan telefonla çektiğiniz fotoğraflar arasında Google Fotoğraflar’ın yetenekleri sayesinde kolayca gezinebiliyorsunuz. “Selfie” dediğinizde galerinizdeki tüm selfie’lerin karşınıza gelmesi gibi basit ama işlevsel özellikler oldukça eğlenceli.

gm5d

En saf Android deneyimini sunan GM 5, işletim sisteminin en güncel sürümü olan Nougat’yı kullanıyor. Telefon donanımıyla da günlük tüm ihtiyaçları karşılayabilecek seviyede. Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve 2 GB RAM’le gelen telefonda 16 GB depolama alanı bulunuyor.

gm5e

Altın sarısı, uzay grisi ve siyah renk seçeneklerine sahip telefonun bataryası 2.600 mAh kapasiteli. Bu da bir tam günü rahatlıkla geçirmenizi sağlıyor. Telefonun kapağı da çıkarılabildiği için gerektiğinde pili de değiştirebiliyorsunuz.

699 TL fiyat etiketine sahip GM 5, farklı kanallarda satışa sunulmuş durumda.