Futbol tutkunlarının vazgeçilmezi Football Manager için PlayStation Vita tabanlı yeni bir sürüm geliştirildi. FM’de bilgisayardan devam ettirdiğiniz kariyerinizi kaydederek PS Vita’ya aktarmak hiç de zor olmayacak.

PlayStation Vita için Football Manager Classic 2014, gerek evdeyken bilgisayarlardan, gerekse dışarıdayken kullanıcıların PlayStation Vita’ları üzerinde aynı oyunu oynayabilmesine imkan veren ilk yapım olma özelliğine sahip.

PS Vita için FMC 2014, önceki Football Manager avuç içi oyunlarında bulunmayan ve oyuna yeni bir gerçekçilik ve sarmalayıcılık ekleyen 3D Maç Motoru’nun yanı sıra ev bilgisayarlarındaki Football Manager Classic sürümleri ile aynı birçok özelliği de içeren ilk mobil Football Manager oyunu olma özelliğini de taşıyor. Yani kullanıcılar, evlerinde masaüstü ya da laptop bilgisayarlardan oynadıkları Football Manager’ı neredeyse hiçbir farkı olmadan PS Vita kanalıyla, kaydettikleri yerden devam ettirebilecek.

Football Manager’ın yapımcısı Miles Jacobson, devrim niteliğindeki bu yeniliğe dair, “Sonunda FMC Vita’yı geliştirmiş olmak bizim için harika bir duygu. Bugüne kadar üzerinde çalıştığımız oyunlar arasında teknik açıdan bizi en zorlayan oyun oldu; çünkü geniş bir bellek, bir fare ve klavyeye ihtiyaç duyan bir PC oyununu Sony’nin dokunmatik ekranlı avuç içi cihazına yerleştirdik. Ev bilgisayarınızda kaydettiğiniz oyunu dışarı çıktığınızda da yanınızda bulundurabilmek, Football Manager deneyimini başka bir boyuta taşıyacak” açıklamasını yaptı.

FMC’nin yakın tarihi
Football Manager Classic, ilk olarak oyunculara daha az vakit alan bir alternatif sunmak üzere Football Manager 2013 içinde ‘hafifletilmiş’ bir oyun modu olarak ortaya çıkmıştı. PS Vita için FMC 2014’ün çıkışı ile Football Manager Classic de ilk defa bağımsız bir oyun olarak piyasaya sürülmüş olacak. SEGA tarafından yayınlanacak olan PlayStation Vita için Football Manager Classic 2014, hem de PSN Store üzerinden indirilebilir dijital dosya olarak hem de fiziksel mağazalardan temin edilebilecek.