Artık müzik festivalleri moda haftalarıyla yarışıyor. Olabildiğince cesur bir şekilde stilinizi göstermek istiyor ama defilelere davetiye bulamıyorsanız sizi hemen en yakın festival alanına alalım. Aralarında tek fark var: Omzunuzda bir ceket, ayağınızda bir espadril eksik ya da fazla…

Peki Dean en yakın festival için neler seçti? fest

1. Festival dediğiniz öyle kolay geçmez. İşin ucunda saatlerce güneşin altında kalmak var. Bu yüzden günü olabildiğince hafif ve minimal tişörtlerle geçirmek lazım. Pamuk ve keten bu konuda en iyi dostlarınız. (Tişört: H&M)

2. Dean için tişörtün yanına bir alternatif de denim gömlek. Yalnız bu sefer renk, hep tercih edilen mavi değil beyaz. (Denim gömlek: Acne Studios)

3. Gündüzü yakan festivalin, gecesi soğuktan dondurabilirmiş. En azından ansızın başlayan yağmurlar için çantada bir adet ceket bulundurmak şart. (Deri motorcu ceketi: Saint Laurent, denim ceket: Acne Studios)

4. Yer müzik festivali olunca şortlara hep sadığız ama Dean’e önerimiz yine kumaşın denim olması. (Denim şort: Levi’s)

5. Günün yorgunluğunu, sıcağını ayaklar çekmemeli. Ortopedik ayakkabılar giymek için önünüzde daha uzun yıllar olması, cezayı hep ayaklarınızın ödeyeceği anlamına gelmesin. Bu sefer onlara biraz daha dikkat lütfen… (Spor ayakkabı: Givenchy)