HBO’nun popüler dizisi Game of Thrones’un 7. sezon 4. bölümü, yayınlanmasından birkaç gün önce internete düştü. Mr. Smith kullanıcı adını taşıyan hacker, bölümle birlikte bölüme ait senaryoyu da internet kullanıcılarının erişimine açtı. Ve görünen o ki Smith’in durmaya niyeti yok. Çaldıkları 1,5 TB’lık verinin yalnızca 500 MB’lık bir kısmını yayınladığını söyleyen hacker(lar); aralarında senaryolar, yayınlanmamış bölümler ve HBO dokümanlarının (e-posta adresleri, oyuncuların telefon numaraları, Lena heady, Peter Dinklage ve Emila Clarke ile yapılmış antlaşmalar vs.) yer aldığı içerikleri sızdırmamak için HBO’dan para talep etti.

HBO CEO’su Richard Plepler’e gönderilen fidye notunda “6 aylık maaşımızı bitcoin olarak istiyoruz” denildi. Yaklaşık 6 milyon dolara denk gelen bu para için, “Talebimiz net ve pazarlığa açık değil” diyen hacker(lar), “HBO pazar araştırması için 12, GOT 7. sezon reklamları için 5 milyon dolar harcıyor. Talebimizi de bir başka reklam bütçesi gibi değerlendirin.” yorumunda bulundu.

HBO, şu an için korsanlarla iş birliği yapmayı planlamıyor. Yeni bölümlerin sızmaya devam edip etmeyeceği de belirsizliğini koruyor.