Game of Thrones hayranları, dizinin yeni sezonu için 2019’a kadar beklemek zorunda ama Finlandiya’nın Lapland şehrinde ziyarete açılan buz otel, 7 Krallık hasretini bir nebze olsun dindirebilir. HBO Nordic ve Lapland Hotels SnowVillage ile iş birliği ile inşa edilen Game of Thrones temalı otel, tamamen kar ve buzdan oluşuyor.

Kuzey kutup dairesine 200 kilometre mesafedeki Kittilä’da yer alan otel, başken Helsinki’ye de yaklaşık 90 km uzaklıkta. 24 odalı otelin yalnızca 10 odası gece konaklamaları için uygun durumda. İç mekanın sıcaklığı -5 derece seviyesinde olan otelde, ziyaretçiler yüksek kalitedeki termal uyku tulumları içinde geceyi geçiriyor ve sabahları sıcak mevye suyuyla güne başlıyor. Soğunun olası olumsuz etkilerinden kaçınmak için ziyaretçiler yalnızca bir gece otelde konaklayabiliyor. Ziyaretlerini uzatmak isteyenler ise otelin bungalovlarında kalabiliyor.

Dünya çapında tanınan profesyonel buz “heykeltraşları” tarafından tasarlanan otelin Game of Thrones’a özel bölümündeki eserler arasında Braavos’taki Hall of Faces ile “Dağ” tarafından korunan Demir Taht da yer alıyor.  En dikkat çeken eser ise şüphesiz mavi gözleriyle dehşet saçan White Walker!