Game of Thrones’un sekizinci ve son sezonunun 2019’da yayınlanacağı kesinleşti. Geçen haziran ayından beri dizinin 2018’de geri dönmeyebileceği konuşuluyordu. Nihayet baklayı ağzından çıkaran HBO, altı uzun bölümden oluşacak sekizinci Game of Thrones sezonunun 2019’da yayınlanacağını resmen duyurdu.

Önceki sezonu (altıncı sezon) 2016’nın bahar aylarında yayınlanan; 2017’deki yedinci sezonuyla ise yaz aylarına kayan yapımın 2018’de de geç bir tarihte yayınlanacağı aslında zaten belliydi. HBO’nun son açıklamasıyla hikayenin devamı için daha da fazla beklememiz gerektiğini anlamış olduk. Serinin fanatiklerini daha da üzecek karar, yapımın yılın hangi kısmında yayınlanacağının belirtilmemiş olması. 

Game of Thrones, en son dizinin finali için alınan önlemlerle gündeme gelmişti. HBO Program Başkanı Casey Bloys’un açıklamalarına göre, 2017’nin ekim ayında çekimlerine başlanan final sezonunun sızıntılara ya da hacklenmeye kurban gitmemesi için birden fazla final sahnesi çekilecek.

Bazıları bir saatten de uzun süren yedi bölümden meydana gelen yedinci Game of Thrones sezonu, pek çok rekora da imza atmıştı. HBO’un bugüne kadar en başarılı yapımı olarak görülen Game of Thrones, sadece ABD’de 30 milyon izleyiciye sahip.

Altı bölüm olacağı ifade edilen sekizinci sezonun uzun süreli bölümlerden oluşacağı tahmin ediliyor. Yayıncı HBO’nun diziyi önümüzdeki yıla ertelemesinin sebebi olarak ise daha sonra gelmesi muhtemel spinoff yapımlar olduğu yorumları yapılıyor. Yeni sezondaki bölümlerin yönetmenleri arasında serinin yaratıcısı David Benioff’un yanı sıra D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik yer alıyor.