Game of Thrones’un sekizinci ve son sezonuna ait her şeyin devlet sırrı gibi saklandığı bir dönemde, yayıncı HBO’nun yöneticilerinden biri tarafından yapılan açıklama, dizinin fanatikleri için bomba etkisi yaratacak güçte. Kudüs’te katıldığı “The Best of HBO” panelinde konuşan ve kanalın üst kademelerdeki yöneticilerinden biri olan Francesca Orsi, son sezonun senaryo okumasının yapıldığı sırada dizinin tüm oyuncularının gözyaşlarına boğulduğunu belirtti. Çünkü belli ki hepsi ölüyor…

Game of Thrones’ta bugüne dek onlarca karakterin ölümüne şahit olduk. Daha ilk sezondan başlayan ve en başlarda izleyiciyi ters köşeye yatıran bu tip ölümlerin son sezonda olmayacağını düşündüyseniz yanıldınız. Ne de olsa ölüler ordusu Westeros’a doğru ilerleyişine başladı. Hem de ciddi avantajlara sahip olduğu halde… Böylesine büyük bir savaşın yaşanmasını beklerken sorulacak soru bu defa kimlerin öleceği değil, kimin ne zaman ve nasıl öleceği olmalı.

Orsi’nin ifadelerine göre senaryo okuması için bir araya gelen oyuncular altı bölümlük son sezonun senaryosunu bitirdikten sonra duygusal anlar yaşadı. Okuma bittikten sonra 15 dakika boyunca ayakta alkışlanan senaryo okuması, bazı karakterlerin kendi ölümlerini de öğrendiği an oldu. Orsi’ye göre oyuncular önceden senaryoyu almamışlardı ve ne olacağını bilmiyorlardı. Teker teker kendi ölümlerini öğrenen karakterlerin duygusal anlarına şahit olan Orsi, son olarak spinoff’larla macerayı devam ettirmeyi umduklarını da belirtti.

Game of Thrones’un altı uzun bölümden olulacak son sezonu 2019’da yılında yayınlanacak.