BMW, Vision Next 100 konsept serisine bir yeni üye daha ekledi. Tamamen elektrikli bir motosiklet olan yeni model, BMW Motorrad Concept Link adını taşıyor.

bmw8

Alçak formlu ve geriye doğru uzanan bir koltuğa sahip olan motorun ağırlığı alt kısımda toplanıyor. Elektrik motoru ise arka tekerin hemen ön kısmına konumlandırılmış. BMW herhangi bir açıklama yapmadığı için motosikletin gücü ve menzili bilinmiyor.

 

bmw2

Link’in üzerinde iki ekran bulunuyor. Elciklerin arasında kalan siyah renkli, küçük dokunmatik ekran üzerinde navigasyon, pil seviyesi ve hız görünüyor. Hemen altında kalan ve daha büyük olan ikinci ekranda ise müzik vb. içeriklere ait bilgiler yer alıyor.

bmw7

BMW’nin konsepti, akıllı teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Kullanıcısının takvim bilgilerine erişebilen motosiklet, herhangi bir randevu ya da etkinlik varsa, navigasyonda konum güncellemesi yaparak gidilecek yere ulaşmayı kolaylaştırıyor.

bmw5

Link üzerinde gizli bir saklama alanı da mevut. Ancak burayı kullanabilmek için sürücünün özel bir mont giymesi gerekiyor. Sürücü, üzerinde bu mont varken elini bölme üzerinde salladığında sürgülü kapak açılıyor.

bmw9

BMW’nin teknoloji ve modayı buluşturan yeni konsept serisi yakın zaman içinde yeni ürünlerle daha da zenginleşecek gibi görünüyor.

bmw12 bmw13

🎥 VİDEO