Syfy, George R.R. Martin’in Nightflyers adlı kitabından uyarlanan aynı adlı yeni dizisinden ilk görüntüleri yayınladı. Usta yazarın 1980 tarihli eserini televizyona taşıyacak dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Martin’in “Psycho uzayda” olarak tanımladığı yeni dizi, gizemli bir uzaylı türünü arayan astronotların, gemilerinin bilgisayarının bozulması ve ardından sırayla ölmeye başlamalarını konu alıyor. Korku öğeleriyle bezeli olacak diziden gelen ilk video, hem izleyeceğimiz sahnelerden hem de kamera arkası görüntülerden oluşuyor.

1987 yılında sinemaya da uyarlanan kitaba sadık kalacak olan Nighflyers, Hollywood Reporter’ın haberine göre Syfy’ın şimdiye kadarki en pahalı yapımı olacak. Son yıllarda içeriğini zenginleştirmek için gayret gösteren ve izleyicileri The Expanse ve Killjoys gibi yapımlarla buluşturan kanalın, Martin’in de dahil olduğu yeni dizisinden beklentisi büyük. Yeri gelmişken belirtelim, yazar fragmanda görünüyor olmasına rağmen, HBO ile olan özel anlaşmasından ötürü Nightflyers’ın yapımına hiçbir şekilde dahil olmayacak.

Büyük bir merakla beklemeye başladığımız dizi, bu sonbaharda ekranlara gelecek.

🎥 VİDEO