Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) görevli astronotların bizler için son derece ilgi çekici bir hayatları var. Sosyal medyayı da epey aktif kullanan astronotları takip ederek, kafamıza takılan ve aslında astronotlar için gayet sıradan olan pek çok soruya cevap bulabiliyor; merakımızı giderebiliyoruz. Üstelik artık ISS’in nasıl bir yer olduğunu bizzat görmek isteyenlerin de bir şansı var. Google sokak görünümü özelliğini ISS için aktif hale getirdi.

Google’ın ISS için henüz kullanıma sunduğu sokak görünümü ile istasyon dahilindeki 15 modülü gezmek mümkün. Ne olduğunu anlayamayacağımız ekipmanlar için açıklamalar da sunan Google’ın bu projenin görsellerini bir araya getirmeye çalıştığı dönemde istasyona Space X’in Dragon kapsüllerinden biri de entegre haldeydi. Yani istasyonun sokak görünümüne bu aracın da dahil olması bonus olarak sunulan özelliklerden biri oldu. Böylece istasyona dünyadan gönderilen kargonun nasıl ulaştığı hakkında da fikir edinmek mümkün.

ISS’in yer çekimsiz ortamını görüntülemek ve istasyon içinde dilediğiniz gibi gezinebilmek için buradan başlayabilirsiniz.

VİDEO 🎥