Milan Moda Haftası’nda sonbahar/kış 2018 koleksiyonunu sergileyen İtalyam moda devi Gucci, tarihinin belki de en tuhaf tanıtımlarından birine imza attı. Hastane koridorunu andıran podyumda boy gösteren mankenlerin üçüncü gözünden çanta gibi ellerinde taşıdıkları kendi kafalarının kopyasına, ameliyathane aydınlatmarından şovun baskın rengi olan mavi-yeşil tercihine kadar pek çok enteresan fikri birleştiren Gucci, gerçek ameliyat masasını da unutmamış.


Gucci’nin tuhaflıkları bununla da sınırlı değil. Koleksiyonun kreatif direktörü Alessandro Michele’in podyumda sergiledikleri arasında son derece gerçekçi görünen sürüngenler, bebek dragonlar ve boynuzları çıkmış mankenler bulunuyor.


Alessandro Michele’in fantastik sonbahar/kış 2018 şovunda kullanılan yılan ve benzeri sürüngen modellerinin yapımı tam altı ay sürmüş. Ridley Scott ve Ben Stiller gibi film endüstrisinin ünlü isimleri için görsel efektler yapan bir şirket tarafından tasarlanıp üretildiği ifade edilen bu reprodüksiyonlar ve malzemelerin yanı sıra Orta Doğu temalı türbanlar, şapkalar, şallar ve çok çeşitli başlıklara yer veren koleksiyonun kendisi de epey ilgi çekti.