Erkek koleksiyonlarının gün ışığı gördüğü ilk durak Pitti Uomo, sıkışık moda takviminde en yeni durak olan Londra Moda haftasına yer açarak, Londra Moda Haftası’nın son günü kapılarını açtı. 86. Pitti Uomo, yepyeni markalarla doluydu.

Pitti her ne kadar Andrea Bocelli ve havai fişeklerin görkemi ile açılsa da, en gurur verici anı Pitti’nin moda endüstrisinin devlerini ödüllendirirken ‘’BoF’’ ödülünü Polat Uyal’ın alması oldu.

Pitti-Uomo-86--PolatUyal---021

***

İlk günün gelenekselleşen duraklarından ‘Want Les Essentials de la Vie’’ çanta ve aksesuar koleksiyonlarına kattıkları yeni ayakkabı line’ları ile karşımızdaydı.

Çantaları ile iyi, pratik, rahat bir görünümü her daim garantileyebilen Peart kardeşler, ayakkabı koleksiyonlarında da aynı amacın peşinden gitmişler.

want les essent

***

Okyanus aşkına işbirliği

G-Star Raw ve Pharell Williams “Raw for the oceans: Happy Life’’ işbirliği sonucu ortaya, mutlu bir stand ve harika bir kısa film çıkmış. Tabii tüm işbirliğinin amacı ve en parlak sonucu okyanus atıklarının dönüştürülmesi ile ortaya çıkan denim koleksiyonu.

(Videoyu görmek isteyenler için https://www.g-star.com/en_tr/rawfortheoceans )

photo-(1)

 

Ilüstrasyon karması

Pitti’de kulaktan kulağa herkes bu fular ve bandanalardan bahsediyor. Deniz ve Pınar’ın ellerinden çıkan birbirinden neşeli ikonlar ve karakterler, fular olarak birer arzu nesnesi.

Koleksiyon kadar, sunum da basit ve bir o kadar görülmeye değerdi.

photo (2)

 

Kravattan koleksiyona

Yıllarca kravat koleksiyonları ile takibe aldığımız Altea, 2015 yazı için koleksiyonlarını ceketten, pantolona kusursuz bir rahatlıkta genişletmiş. Bay Sartori’nin ilk günkü hevesini bugün hala standda yaşamak mümkün. Mavinin her tonu ve deseni ile her parçasını giymek için sabırsızlanabileceğiniz bir koleksiyon.

photo

altea