Yıllar sonra dönüp baktığımızda, içinde yaşadığımız bu dönemin en akılda kalan teknolojik cihazları olarak selfie çubukları ve drone’ları hatırlayacağız. Üzülerek belirtelim ki azalarak bitmesini istediğimiz selfie trendinin daha başındayız. Zero Zero Robotics‘in geliştirdiği yeni “selfie drone”u Hover Camera bunun en iyi göstergesi.

Hover-Camera-on--White

Karbon fiberden üretilen bir kasa içinde hareket eden dört adet pervaneye sahip olan Hover Camera, 13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekip, 4K videolar kaydedebiliyor. Yeni nesil drone, Qualcomm’un 2,3 GHz’lik Snapdragon 801 işlemcisi ve yapay zekası sayesinde kişilerin yüzlerini ve vücutlarını algılayıp onları takip edebiliyor. Gimbal sistemi olmasa da elektronik görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde sarsıntısız görüntüler vadediyor.

Hover-Camera-folded-on-White

Hover Camera’yı kullanmak da oldukça kolay. Tek bir düğmeye basıp cihazı istediğiniz yükseklikte bırakmanız yeterli. Android ve iOS uygulamalarıyla tüm ayarları kontrol edilebilen cihazın beta testlerine çok yakın bir zaman içinde başlanacak.

VİDEO