Erkeklerin yeni tercihi…

 

ŞÜKRAN GÜZELİŞ
Hayat, bize kutlamaya değer birçok sebep sunuyor. Bir doğum günü, yıldönümü, bazen iki yaşamın birleşmesi veya bir bebek müjdesi. Bazen de hiçbir neden olmadan sadece o anın, sevginin kutlanması. Önceden yaşamımızdaki bu önemli anları daha da unutulmaz kılmak için, hediyemizin ne olacağına karar vermek oldukça zordu. Özellikle de bir kadına ne hediye alacağını konusunda fikri olmayan ya da aldığı hediyenin beğenilip beğenilmeyeceği kaygısını taşıyan erkekler için.
Artık, bu özel anları unutulmaz kılmak isteyen tüm erkeklerin tercihi “pırlanta”. Çünkü oluşumu milyarlarca yıl süren ve doğada nadir bulunan pırlanta, yüzyıllardır bağlılığın, sonsuz sevginin sembolü olmuş. Aynı zamanda taşıdığı ateş ve parlaklık ile mutlu anları kutlamak için en anlamlı hediye.

 

[Not a valid template]

 

Günümüzde, pırlantada sadece gösterişli tasarımların değil, günün her saatinde takılabilecek zarif modellerin de yer alması erkeklerin doğru hediyeyi bulma endişesini ortadan kaldırıyor. Artık bu endişe yerini, birbirinden farklı seçenekler arasından seçim yapmanın tatlı telaşına bırakıyor.
Evlenme teklif edecek olan erkeğin tercihi mutlaka bir “tektaş”tan yana oluyor. Çoğu kadın için pırlanta ile tanışmanın ilk adımı, evlilik tekliflerinde hediye edilen tektaşlar. Dolayısıyla kadınların pırlanta tutkusunda tektaşın çok ayrı bir yeri var. Simgeledikleri, ışıltısı ve her pırlantanın, oluşumu sırasında içinde oluşan “doğanın parmak izleri” ile bir diğerinin eşi olmaması onu bu kadar büyüleyici kılıyor. Üstelik tektaş almak için hiçbir zaman geç değil. Evlenme teklif ederken tektaş almadıysanız, yıl dönümünüzde, doğum gününde ya da bebek hediyesi olarak eşinize aldığınız tektaş, O’nun hiçbir zaman unutamayacağı en özel hediye olacaktır.
Yılbaşı, sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günlerde ise pırlanta ve renkli taşlarla süslenmiş kolyeler, yüzükler ve bileklikler hoş bir hediye olarak tercih edilebilir. Anneler Günü’nde ise klasiklerden vazgeçmeyen bir anne için elmas, genç anneler için ise pırlantalı zarif tasarımlar en doğru hediyelerden.
Son yıllarda pırlanta sadece kadınlara özel bir hediye olmaktan çıktı, erkeklerin de günlük yaşamda kullandıkları aksesuarlarda zarif bir şekilde yer almaya başladı.
Babalar Günü hediyesi, doğum günü ya da bir terfi kutlaması için pırlantalı kalemler, cüzdanlar, kol düğmeleri, kravatlar, kemer ve saatler erkeklerin zevkle kullanabileceği farklı hediye alternatifleri arasında ilk sıraya oturdu.