Netflix’in en popüler dizilerinden Black Mirror’ın yaratıcıları, Sevgililer Günü için özel bir web sitesi tasarladı. Dizinin dördüncü sezonunun öne çıkan bölümlerinden olan “Hang the DJ”den ilham alan siteyi eş zamanlı olarak ziyaret eden çiftler, ilişkilerinin ne kadar devam edeceğini öğrenebiliyor!

Tinder benzeri bir altyapı kullanan ve gelişmiş bir algoritmayla yalnız kişileri birbirleriyle eşleştiren “Sistem”in kontrolündeki siteye giriş yapanları, Siri benzeri bir asistan olan “koç” karşılıyor. Ve eğer çiftlerin ikisi de kabul ederse sistem kısa bir hesaplamanın ardından ilişkilerinin ne kadarlık bir ömrü kaldığını gösteriyor.

URL paylaşımıyla çalışan siteyi ziyaret eden kişi, ilk olarak başlat düğmesine basıyor. Ardından ekrana “Partnerin senin için ideal mi öğrenmeye mi çalışıyorsun?” sorusu ve “Sisteme güven” ibaresi geliyor. Bir sonraki aşamada, site karşı tarafa göndermek için özel bir link oluşturuyor. Karşı taraf da siteye girdiğinde değerlendirme süreci başlıyor ve ekranda bir tarih beliriyor. Çiftlerin, ekranda görünen düğmeye mümkün olduğunca aynı anda basması gerekiyor. Eğer senkronizasyon kötü olursa sonuç da ona göre oluyor.

Söz konusu site ciddiye alınacak bir analiz yapmıyor elbette ama Sevgililer Günü’nün hemen ardından işleri biraz daha karıştırmak isteyen çiftler için ilginç bir deneyim sunduğu kesin.