Her şey, 660 bini geçen takipçisiyle Nude Yoga Girl adlı anonim bir Instagram hesabıyla başladı. 26 yaşında bir model olduğu ifade edilen Nude Yoga Girl, çıplak bedeniyle cesurca sergilediği yoga pozisyonlarıyla Instagram’da yeni bir moda yaratırken bir yandan da kendini, her yaştan ve her beden ölçüsüne sahip kadına vücudunu her koşulda sevmesi için ilham olmaya adadı. Şimdilerde ise modelin bu çağrısına kulak veren ve hesabı takip eden dünyanın her yerinden yüzlerce kadın, yoga yaparkenki çıplak fotoğraflarına ekledikleri #NYGyoga etiketiyle Instagram’ı kasıp kavuruyor.

I'm going to jump and grow wings on my way down. ❤

Nude Yoga Girl (@nude_yogagirl)'in paylaştığı bir gönderi ()

i want to remain so rooted to the ground these tears these hands these feet sink in — rupi kaur

Hannah Sisler (@woodspine)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bu yeni akımı takip eden yogiler, popüler fotoğraf paylaşım platformunun çıplaklıkla ilgili kuralları dahilinde pozlar bulmakta da zorluk çekmiyor.

"Big ideas have small beginnigs." ❤

Nude Yoga Girl (@nude_yogagirl)'in paylaştığı bir gönderi ()


Instagram hesabını 2015’te açan model/ fotoğrafçı, ilk zamanlarda siyah beyaz fotoğraflar paylaşıyordu. Profilin hızla ilgi çekmesi ve takipçi kazanmasıyla birlikte #NGYyoga etiketini başlatan Nude Yoga Girl, renkli karelere yer vermeye başladı.


Geçmişte vücudunda hep birtakım kusurlar bulduğunu belirten Nude Yoga Girl, yoga sayesinde kendi bedenini kabullendiğini ve sevdiğini ifade ediyor. Kadınların nasıl göründüğünün önemi olmadığını vurgulayan model, onlara, bedenleriyle inanılmaz şeyler yapabilme kapasitesine sahip olduklarını söyleyerek de ilham olmaya devam ediyor.