Gerçek anlamda doğa ile baş başa bir tatil için Alpler’de çok özel bir alternatif var. The Null Stern yani “Sıfır Yıldız” adını taşıyan otel, İsviçre’nin Graubünden kasabasında yer alıyor ve aşırı sadeliğin hakim olduğu konseptiyle, panoramik bir manzara eşliğinde yıldızların altında bir gece geçirme olanağı sunuyor.

otel2

Frank ve Patrick Riklin’in işlettiği “otel”de küçük bir düzlük üzerine kurulmuş iki kişilik bir yatak, komidin ve gece lambaları yer alıyor. Herhangi bir duvara ya da kapalı alana sahip olmayan bu özel otel odasında tuvalet de bulunmuyor. Tuvalet ihtiyacını gidermek için doğanın şefkatli kollarına kendilerini bırakmak istemeyenleri en yakın umumi tuvalete yürümek için on dakikalık bir yol bekliyor.

otel3

Geceliği 250 İsviçre frangı yani yaklaşık 750 TL olan otelde misafirleri karşılayan ve onlara çeşitli ikramlarda bulunan bir uşak yer alıyor. 1970 metre yükseklikteki otelde konaklamak için kendi sitesinden rezervasyon yapılabiliyor. Hava durumunun elverişli olmadığı durumlarda rezervasyonlar herhangi bir kesinti olmadan iptal ediliyor.

otel1