Son on yıl içinde kahve içmek, demelemek ve satmak konusunda büyük değişiklikler yaşandı. Kahve dükkanları değişti, kahve kültürümüz değişti ve hatta kahve tüketenler bile değişti. Bunca değişime rağmen kahve yapılan cihazlarda büyük bir farklılık olmadı. Örneğin espresso makineleri hâlâ aynı forma sahip. San Francisco merkezli tasarım stüdyosu Montaag, bu fikirle yola çıkmış ve mimarideki brutalizm akımını espresso makinesine uygulayarak yaratıcılıklarını ortaya koymak istemiş. Sonuç: Beton gövdesiyle dikkat çeken Anza Espresso Makinesi.

espresso5
Dört yıllık bir çalışmanın ürünü olan Anza, kahve makinesi olmasının ötesinde, mutfağınızda sergileyeceğiniz özel tasarım eşyalar gibi görünüyor. Sert bir fincan kahvenin yanı sıra bağlantı özellikleriyle de öne çıkan Anza’da uzaktan kontrol ve IOT (Internet of Things) entegrasyonu da yer alıyor.

espresso4

espresso6

espresso1
Ağustos ayı itibarıyla Kickstarter üzerinden fon toplamaya başlayan Anza’nın geliştiricileri, Anza’yı beton ve beyaz Corian olmak üzere iki farklı modelle piyasaya sunacak. Anza Espresso makinelerinin 2018 yılında, 1.299 TL fiyatla satışa sunulması bekleniyor.