Son yıllarda sürat teknenizle boy göstermekten sıkıldınız ve farklı bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Bunun için elinizde bir imkan var. Deepflight Dragon kişisel kullanım için üretilmiş bir denizaltı ve iki kişi taşıyabiliyor. Eğer sürat teknesi hevesinden vazgeçemiyorsanız başka önerilerimiz de var.

 

deepflight-dragon

DEEPFLIGHT DRAGON 

Filmerde bir denizaltı kullanabilmeniz için kalabalık bir mürettebat gerektiği vurgulanır. Ama Deepflight Dragon’la tek ihtiyacınız mürettebat sizsiniz. İki kişi taşıyabilen bu küçük deniz altı 120 metreye kadar dalabiliyor. Tamamen dolu piliyle 6 saatlik bir macera yaşayabileceğiniz bu denizaltı 5 metre uzunluğunda ve sadece 1.8 ton. Böylece sıradan balıkçı tekneleri bile bir sorun olduğunda sizi çekebiliyor.  Fiyatı 1.5 milyon $.

 

bondqboat2

JAMES BOND Q BOAT

Pierce Brosnan’ın rol aldığı “The World is Not Enough” filmi için 15 adet Q Boat üretildi. Bu 15 bottan 4’ü operasyonel durumdaydı ve onlardan biri de satışa çıktı. 5.7 Litrelik V8 motora sahip olan bu bot açık arttırmada 9.900 $‘dan açılan fiyatıyla yeni sahibini bekliyor.

 

E

 

 

exosuit

EXOSUIT

Bir uzayda yürüyüş kıyafetine benzse de Exosuit aslında denizin altını keşfetmenizi sağlayan bir kıyafet. 300 metreye kadar sizi derinlere indirebilen bu kıyafet 50 saatlik oksijen kapasitesine ve 8 saatlik pil ömrüne sahip.

 

flycraft

FLYCRAFT STEALTH BOAT

Sadece 44 Kg ağırlığındaki bu bot balık tutmak için tasarlanmış. İki katlı PVC yapısı ile keskin objelerden kendisini koryabiliyor. İki kişiyi taşıyabilen bu bot bir arabanın bagajına sığabilecek yapıda. Fiyatı 2.800 $.

 

riva-ferrari-32-1

1990 RIVA FERRARI 32 SPEEDBOAT

İtalyan yarış endüstrisi ile tekne üretiminin kafa kafaya vermesiyle ortaya çıkan Riva Ferrari 32’den sadece 30 adet üretilmişti. Formula-1 Tarzı boyanan gövde, karbon fiber spoiler’i ve enfes kokpitiyle tam bir şaheser.  390 beygir gücündeki V8 Vulcano 400 motoruyla denizde saatte 110 kilometreye ulaşabiliyor. Açık arttırmada fiyatı 200 bin dolardan açılacak.