Kült dizi Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker, seriyi kitap olarak yayımlamaya karar verdiğini açıkladı. Distopik atmosferi ve teknolojinin insan hayatı üzerindeki etkilerini çok çeşitli yönlerden irdeleyen karanlık hikayeleriyle son yılların popüler dizilerinden biri haline gelen Black Mirror, Penguin Random House tarafından yayımlanacak.

Üç seri şeklinde planlanması yapılmış kitapların ilk bölümünün, önümüzdeki yıl yayımlanacağı belirtiliyor. Penguin Random House’un aktardığına göre bu ilk bölüm, üç ayrı kitaptan oluşacak. Ayrıca ilk üç hikayeyinin her birini, farklı bir kurgu yazarının kaleme alacağı ifade ediliyor.

Dizinin yaratıcısının attığı tweet’le duyurulan kitap projesi, orijinal hikayelerden oluşacak. Yani izlediğimiz bölümlerin hikayeleştirilmesi gibi bir uygulamayla karşılaşmayacağız.

Serinin başlangıcı olacak ilk bölümün 2018’in şubat ayında yayımlanması bekleniyor. Erken sipariş vermek isteyenler Random House’un sitesini ziyaret edebilir. İkinci bölümün yaz aylarında; üçüncü bölümün ise 2019 yılı içinde yayımlanacağı ifade ediliyor. Öte yandan Netflix, Black Mirror’ın dördüncü sezonu için henüz resmi bir yayın tarihi vermedi.