Google’ın piyasaya sürdüğü akıllı gözlük Glass, futbol sahalarındaki yerini aldı. 

Forma ve ayakkabılardaki hareket sensörleri, sahadaki oyuncuların günlük performanslarına ilişkin veri toplanması için elzem niteliğinde. Kısa bir süre önce kullanılmaya başlanılan ‘Gol çizgisi teknolojisi’ni de Premier Lig’deki karşılaşmaları takip ederken artık yadırgamıyoruz. Peki ya Google Glass?

German Burgos ile tanışın. Atletico Madrid’de teknik direktör Diego Simeone’nin yardımcılığını üstlenen Burgos, takımının Getafe’yi 2-0 mağlup ettiği maçı Google Glass ile takip etti.

german burgos google glass

İspanyol rejisi tarafından da gözlüğü takılıyken sık sık ekrana getirilen Burgos’un, futbolda yeni bir dönem için ilk adımı attığını söylemek yanlış olmaz. Keza şimdiye kadar bir futbol karşılaşmasını, Google Glass’la seyreden antrenörlere rastlamak mümkün değildi.

İlk satış 15 Nisan’da

Öte yandan Google, akıllı gözlük Glass’ı 15 Nisan’da satışa çıkartıyor. Daha önceden kaşif sürümü etiketiyle sadece birkaç bin kişiye gönderilen Glass, böylece ilk kez halkla buluşmuş olacak. Cihazın 1500 dolar artı vergi etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.