LEGO’nun ana vatanı Billund, Danimarka’da hayata geçirilen LEGO evi, geçtiğimiz günlerde kapılarını ziyaretçilerine açtı. İnşası dört yıl süren LEGO House, mimarlık şirketi BIG (Bjarke Ingels Group) tarafından tasarlandı. Tepeden bakıldığında 21 adet LEGO parçasının üst üste yığılmış gibi görünen LEGO House, çocukların ve çocuk ruhunu yitirmemiş olanların favori mekanı olmaya aday.

lego6

lego5
Yıl boyunca açık olacağı ifade edilen LEGO House, namıdiğer “Home of the Brick”, 12 bin metrekarelik bir alana sahip. Dev LEGO evi, her biri farklı bir deneyim alanını temsil eden dört temel renkle bölünmüş durumda.

lego8

lego2

lego1
Sınırsız eğlence vadeden bu dev LEGO evi, ziyaretçilerin yaratıcı, bilişsel ve duygusal yönlerine hitap eden etkinlikler sunmayı ve çocukların bu dallardaki gelişimini beslemeyi hedefliyor. Oyuna ve öğrenmeye dayalı pek çok aktiviteye katılımın mümkün olduğu mekanda, LEGO’un tarihini anlatan büyük bir sergi alanı da bulunuyor.

lego4

lego3
LEGO, yılda 250 bin kişinin LEGO House’u ziyaret etmesini bekliyor. Eğlence alanlarının yanı sıra içinde üç restoran, outdoor oturma alanı ve LEGO mağazasının da bulunduğu bu renkli ve eğlenceli mekanın giriş ücreti ise 31 dolar.