Saat dünyasının köklü maralarından Longines, yeni saat modeli Conquest V.H.P. (Very High Precision)‘nin dünya lansmanını İsviçre’deki Neuchatel Gözlemevi’nde gerçekleştirdi. Üst düzey hassasiyete sahip kol saati yeni Conquest V.H.P., günümüzün akıllı saatlerinin pek çok özelliğini içinde barındırırken şıklık ve teknik üstünlükten de feragat etmiyor.
longines2
Conquest V.H.P.’nin 41 ve 43 mm kasa çapına sahip çelik modellerinin yanı sıra kronograflı versiyonları da (42 ve 44 mm kasa çapı) mevcut. Kronograf saat, dakika ve saniyeyi gösterirken; saat 3 pozisyonunda 30 dakika sayacı, saat 9 pozisyonunda 12 saat sayacı ve merkezde ise 60 saniye sayacı bulunuyor. Saat, aynı zamanda dünyada ilk kez doğru zaman ölçümünü garanti altına alan yeni nesil quartz mekanizmalardan biri olarak, darbeye ya da manyetik alana maruz kaldığında ibreleri yeniden senkronize edebilen bir sistemle donatılmış.

Conquest V.H.P. koleksiyonuna ait modellerde mavi, karbon, gümüş ya da siyah kadran dikkat çekerken, bu sıra dışı saati emniyet kilitli klipse sahip çelik bir kordon tamamlıyor.

lg4 lg1 lg2 lg3