Birçok sızıntı ve gizemli içeriğin ardından Mercedes-Benz nihayet dört koltuklu yeni lüks spor otomobil konseptini duyurdu. Vision Mercedes-Maybach 6 adını taşıyan otomobil yaklaşık 6 metre (tam olarak 5,7) uzunluğunda ve geleneksel Maybach çizgisinin dışında bir tasarıma sahip. Onu klasik Maybach sedanlardan ayıran en önemli detaylar ise uzun ince formlu LED ön arka farları ve devasa boyutlardaki krom ızgarası.

may4

Tamamen elektrikli olan Vision Mercedes-Maybach 6’da her tekere güç üreten dört farklı motor bulunuyor. Kaputun altındaki 80 kWh’lik bataryadan ihtiyacı olan enerjiyi alan motorlar toplamda 750 begir güç üretiyor. 0’dan 100’e 4 saniyenin altında çıkabilen otomobilin azami hızı ise saatte 250 km. Mercedes’in paylaştığı verilere göre de menzili 500 km.

may5

Hızlı şarj fonksiyonunu da destekleyen konsept, bu sayede 350 kWh’lık şarj sistemiyle yalnızca 5 dakikada 100 km yol kat edebilecek kadar şarj oluyor. Konsept geleneksel prizler yoluyla ve kablosuz olarak da şarj olabiliyor. Sürücü ve yolcuları çevreleyen iç mekan, yumuşak ve akışkan hatlara sahip. Deri, ahşap ve metal detaylar ise gelecekte otomobillerde görmeyi istediğimiz türden.

may8 may10 may1 may3 may6 may7