Oyun fuarı E3’teki en büyük duyurulardan birini Microsoft gerçekleştirdi ve yeni Xbox One X modelini tanıttı. Microsoft’un uzun süredir Project Scorpio kod adıyla bahsettiği Xbox One ailesinin yen üyesi, 4K çözünürlüklü oyunları destekleyen güçlü konfigürasyonuyla göz dolduruyor.

xbox4
Xbox One X’in bugüne kadarki en küçük Xbox modeli olduğunu ifade eden Microsoft yetkililerinin aktardığına göre, yeni oyun konsolu 7 Kasım’da satışa sunulacak. 499 dolar fiyatla raflardaki yerini alacak olan konsolda 2,3 GHz hızında 8 çekirdekli AMD işlemci, 6 teraflop grafik işlemci ve 128 GB GDDR5 video RAM bulunuyor. 4K çözünürlük destekleyen bir televizyonunuz yoksa bile Xbox One X’in 1080p bile daha iyi görüntüler sunduğu ifade ediliyor.
xbox5

Yeni oyun konsolunda 4K Blu-ray disk sürücü bulunuyor. Öte yandan Xbox One X için her şeyi baştan satın almanıza gerek olmayacak çünkü yeni konsol, Xbox One oyunlarını da aksesuarlarını da destekliyor.

Yanında Forza Motorsport 7xbox1e yeni oyunların daha düşük performansla ve daha az görsel efektle görünmesi olası. Yeni konsolun oyunları arasında yeni bir Assassin’s Creed oyunu da dikkat çekiyor. State of Decay 2, Deep Rock Galactic, Dragonball Fighter Z. ve PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu yıl ve 2018’de gelmesi beklenen Xbox One X oyunlarından bazıları.