Microsoft, bir zamanların popüler oyunu Age of Empires için resmi olarak düğmeye bastı. Oyun fuarı Gamescom devam ederken yaptığı sürpriz açıklamayla Age of Empires IV’ün PC platformuna geleceğini açıklayan Microsoft, oyundan bir de tanıtım videosu paylaştı.

age_of2
Çıkış tarihi ve diğer detayları ile ilgili başka bilgi bulunmasa da bir önceki sürümün üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçtikten sonra geri dönüş yapmaya hazırlanan oyunun duyurusu, serinin fanatiklerini heyecanlandırmaya yetti. Strateji oyunu Age of Empires’ın ilk versiyonu 1997’de çıkmıştı. Ensemble Studios’un geliştiricisi olduğu oyun, 1999’da ikinci sürümüyle oyun severlerin karşısındaydı. İlk versiyonda taş devriyle başlayan oyun, Age of Empires II’de aksiyonu Orta Çağ’a taşımıştı.

age_of3
Microsoft’un duyurusuyla kesinlik kazanan Age of Empires IV’ün hangi zaman dilimine odaklanacağı belirsiz. Kanadalı Relic Entertainment tarafından geliştirileceği ifade edilen oyun için kesin bir çıkış tarihi verilmezken, geliştirici firmanın ilerleyen aylarda daha detaylı bilgiler paylaşacağı belirtiliyor.

VİDEO 🎥