Dünyanın en önemli müzayede evlerinden biri olan Christie’s, 16 Mayıs’ta Cenevre Özel Saatler Müzayedesi adını taşıyan önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Hem vintage hem de modern saatlerden oluşan özel seçkinin koleksiyonerlerle buluşacağı organizasyon öncesi İstanbul’da da kapalı bir davet gerçekleştirildi. Saatleri yakından görmek ve müzayedeye teklif göndermek isteyen koleksiyonerlerin katıldığı davete Soho House ev sahipliği yaptı.

PATEK-PHILIPPE-ref.-2499

Christie’s Uluslararası Saat Direktörü Thomas Perazzi ve Dubai Saat Müzayedesi Yetkilisi Remy Julia’nın özel katılımı ile gerçekleşen davette toplam değeri 6 milyon İsviçre frankı bulan 63 saat Türk koleksiyonerlerin beğenisine sunuldu.

LE-ROY

Türkiye’ye getirilen saatler arasında bugüne kadar tasarlanmış en komplike kol saati olarak anılan 1956 yapımı Patek Philippe’in yanı sıra 1953-1965 yılları arasında yalnızca 15 adet üretilen Patek Philippe Worldtime, bon stilinde üretilen 1955 tarihli Big Crown Rolex Submariner, birçok koleksiyonerin peşinde olduğu kronograflardan Paul Newman kadranlı Rolex Daytona yer aldı. Erkek saatlerinin büyük yer tuttuğu davette Jaeger-LeCoultre ve Rolex’in bazı kadın saatler ile 18. ve 19. yüzyılda Osmanlı Hanedanlığı için özel üretilen cep saatleri de sergilendi.

ROLEX PATEK-PHILIPPE-ref.2523 Jaeger Le Coultre