İnternetten alışveriş son birkaç yılın en yüksek seviyesinde desek abartmış olmayız. Güvenli olmadığını düşündüğü için uzun süre e-ticaretten uzak duranların bile ikna olduğu ve pek çok kullanıcının en ufak şeyler için bile internetten alışveriş yaptığı bir çağı yaşıyoruz. Buna rağmen, lüks tüketimi temsil eden bazı moda devleri bu konuda son derece gönülsüz davranıyordu. Mesela Louis Vuitton ürünlerini üçüncü parti online mağazalarda bulmak mümkün olsa da doğrudan markanın kendisinden almak isteyenlerin mağazaya bizzat gitmesi gerekiyordu.

Bulgari, Givenchy ve Louis Vuitton gibi birbirinden lüks markaları çatısı altında birleştiren holding LVMH, bu konuda değişikliğe gitmeye karar vererek önümüzdeki aylarda açılacak online mağazasını duyurdu. Başlangıçta 70 markanın ürünlerine yer verecek olan platform 24Sevres.com, ismini Paris’in meşhur mağazası Le Bon Marché’ın adresinden (24 rue de Sèvres) alıyor.

24sevres1

Kadın giyim ve aksesuar üzerine odaklanacak olan platform, 75 ülkeye teslimat yapabilecek. Açılışından bir süre sonra 150 markanın ürünlerini bulmak mümkün olacak. Müşterileri için çok özel bir çevrim içi mağaza deneyimi sunmayı amaçlayan LVMH, mobil uygulamayla da siteyi destekleyecek. Online mağazanın haziranın ikinci haftası açılması bekleniyor.