Birçoğumuzun Game of Thrones’taki Mountain karakteri olarak tanıdığı Hafþór Júlíus Björnsson nihayet Dünyanın En Güçlü Adamı unvanını aldı. Filipinler’de düzenlenen yarışmada rakiplerini geride bırakmayı başarın İzlandalı, 6 yıllık podyum macerasını ilk kez birincilikle taçlandırdı.

Genç yeteneklerden Polonyalı Mateusz Kieliszkowski yarışmayı ikinci sırada tamamlarken 2011, 2015 ve 2016’da ilk sıranın sahibi olan Brian Shaw üçüncülükle yetindi.

8. sezonunu önümüzdeki yıl izleyeceğimiz Game of Thrones’ta Gregor “The Mountain” Clegane (rahmetli) karakterine hayat veren oyuncu, altı yıldır Dünyanın En Güçlü Adamı olmak için uğraşıyor. Bundan önce sırasıyla üçüncü, üçüncü, ikinci, üçüncü, üçüncü, ikinci olan “dev”, geçtiğimiz yıl da tartışmalı bir kararla ikinciliğe razı olmak durumunda kalmıştı. Hakem, 15 tekrarlı Viking Press hareketinde Björnsson’un son tekrarını kabul etmemiş ve bu karar epey konuşulmuştu. Bu yıl 2018 Arnold Strongman Classic’i de kazanan Björnsson ikide ikiyle yoluna devam ediyor.