Çevre dostu ve modern tasarımlı bir konteynerde tatil yapmak ister misiniz? Hem de “ne yiyeceğiz?” derdi olmadan. Slow Cabins, tam da bu işi yapıyor. Kısa süreli tatiller için konteynerler kiralayan Hollandalı girişim, misafirlerine  düzenli yemek servisi hizmeti de sunuyor. İşin bir de sürpriz faktörü ver çünkü Slow Cabins, rezervasyonunuz onaylanana kadar size nereye gideceğinizi söylemiyor.

2017’de kurulan şirket yalnız kalmak isteyenler, çiftler ve aileler için üç farklı paket sunuyor. Çevreyle uyumlu ve kendi kendine yetebilen konteynerlerde misafirlerine teknolojiden uzak, huzurlu ve hiçbir şeyi dert etmeden geçirecekleri birkaç gün yaşatmayı amaçlayan Slow Cabins, “nereye gitmeli” stresini de ortadan kaldırıyor. Şirket, dileyen misafirlerin konteynerine konaklamaları boyunca yerel ürünlerle hazırlanmış yemek servisi de yapıyor.

Slow Cabins, konteynerlerini genellikle yerleşim yerlerinden uzak ama ilk yardım ekiplerinin kapsama alanına giren bölgelere yerleştiriyor. Gizemi korumak için de bu portatif tatil kabinleri sürekli olarak yer değiştiriyor. Şu an için yalnızca Belçika kırsalında hizmet veren şirket, yakın bir zaman içinde farklı Avrupa ülkelerinde de faaliyete geçmeyi planlıyor.