Orijinal yapımları ve kapsamlı içeriği sayesinde Netflix, ününü günden güne artırıyor. Kullanıcıları cezbeden çeşitliliği ve kolay kullanımı, Netflix’in iki yılda abone sayısını ikiye katlamasına yetti.

2017 yılının ilk çeyreğine ait finansal raporunu yayınlayan Netflix, 98,75 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Yöneticilerinin beklentisi ise önümüzdeki hafta sonu itibarıyla 100 milyon barajının aşılacağı yönünde.

Tüm bu başarının arasında dikkat çeken bir detay var ki Adam Sandler’ın popülaritesini de gözler önüne seriyor. Netflix’in içerikten sorumlu yöneticisi olan Ted Sarandos, The Ridiculous Six’in Netflix’te yayınlanmasından beri abonelerin toplamda 500 milyon saatini Adam Sandler filmlerini izlemeye ayırdığını belirtti. The Ridiculous Six’in 2015’in aralığında çıkış yaptığını düşünürsek, 17 ay boyunca 500 milyon saatlik izlenme oranıyla Adam Sandler’ın yeryüzünün en popüler kişisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum, Netflix’in Adam Sandler’la anlaşmasını yenilemesine de vesile olmuş. Yalnızca Netflix’te gösterilecek dört yeni film için anlaşma sağlanmış.

İlk çeyrekte 5 milyon yeni abone elde ettiğini ifade eden Netflix, hedeflerine ulaşamamasının nedenleri arasında House of Cards’ın yeni sezonunun ikinci çeyreğe ertelenmesini de gösteriyor.