Popüler çevrim içi medya platformu Netflix, Türkiye yapımı ilk orijinal dizisinin çekimlerine start verdi. Kendi Twitter hesabı üzerinden dizi setini gösteren fotoğraflar paylaşan Netflix Türkiye’nin bu yapımının, yılın ikinci yarısında gösterime gireceği ifade ediliyor.

Alanında en popüler çevrim içi platformlardan olan Netflix, ilk Türk orijinal dizisinin konusunu, oyuncu kadrosunu ve yapımcısını nihayet duyurdu. Dizi setinden fotoğrafları da takipçileriyle paylaşan Netflix’in mekan olarak İstanbul’u kullanacak olan yeni dizisinin ismi henüz belli değil. Başrollerini Çağatay Ulusoy’un üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor. 10 bölümden oluşacağı belirtilen ve fantastik ögeler içeren bir konuya sahip dizide Çağatay Ulusoy’u, İstanbul’u korumakla görevli bir süper kahraman olarak izleyeceğiz.

Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyor. Dizinin yapımcılığını ise O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor. Fantastik drama türündeki yapımı hayata geçiren isim Binnur Karaevli olurken dizinin kamera arkasında yönetmen Can Evrenol ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor.

190’dan fazla ülkede 117 milyonun üzerinde üyesi bulunan Netflix geçtiğimiz hafta son derece iddialı bir duyuruyla gündeme gelmiş ve 2018 için 700 orijinal içerik üretmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Şirketin CFO’su David Wells tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, bu içerikleri hayata geçirebilmek için 8 milyar dolarlık harcama yapmayı öngörüyor.