Oyun grafikleri ve altyapıları ne kadar gelişirse gelişsin bir neslin aklı ve gönlü halen eski nesil konsol ve oyunlarda. Görünen o ki oyun sektörünün en köklü firmalarından Nintendo da bunun farkında. Pokemon Go çılgınlığına kendini kaptırmayan ve “ne varsa klasiklerde var” diyenlere özel olarak geliştirilen NES Classic Edition, nostalji rüzgarları estirmeye hazırlanıyor.

nes1

ABD’de 1985 yılında piyasaya çıkan ve on yılın ardından 1995’te satışına son verilen NES, gelmiş geçmiş en başarılı ve en çok satan oyun konsollarından biri olarak kabul ediliyor. Nintendo’nun efsaneleşen birçok oyununa ev sahipliği yapan klasik NES konsolun günümüze uyarlanmış versiyonu tasarımıyla orijinaline oldukça benziyor. Bunun yanında NES Classic Edition, HDMI bağlantısı gibi günümüzün gerektirdiği teknik güncellemeleri de barındırıyor. Fiyatının 60 dolar olması ise oyun tutkunlarını mutlu edecek bir başka etken.

nes3

11 Kasım’da satışa sunulacak konsolun kutusundan konsolla birlikte HDMI kablo, güç kablosu ve bir adet NES Classic oyun kumandası çıkıyor. İkinci bir kumanda için ekstradan 10 dolar daha ödemek gerekiyor. Aşağıda listesini görebileceğiniz 30 oyun NES Classic Edition’da yüklü geliyor.

Balloon Fight
Bubble Bobble
Castlevania
Castlevania II: Simon’s Quest
Donkey Kong
Donkey Kong Jr.
Double Dragon II: The Revenge
Dr. Mario
Excitebike
Final Fantasy
Galaga
Ghosts ‘n Goblins
Gradius
Ice Climber
Kid Icarus
Kirby’s Adventure
Mario Bros.
Mega Man 2
Metroid
Ninja Gaiden
Pac-Man
Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
StarTropics
Super C
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
TECMO BOWL
The Legend of Zelda
Zelda II: The Adventure of Link