Gönüllerin ABD başkanı Frank Underwood, Beyaz Saray’a gerçek anlamda giremese de gerçek bir başkan gibi muamele görmeye devam ediyor. Washington’da gerçekleştirilen fotoğraf çekimi de bunun göstergesi.

und5

Başkanlığı boyunca Obama’yı fotoğraflayan ve geçtiğimiz aylarda “Obama: Intimate Portraits: The Historic Presidency in Photographs” adını taşıyan bir kitap yayınlayan Pete Souza, Netflix’in en popüler dizilerinden House of Cards için Kevin Spacey’nin canlandırdığı Frank Underwood ile onun her türlü kirli işini yapan Doug Stamper’ı (Michael Kelly) fotoğrafladı. Washington DC’nin sembolik önem taşıyan noktalarında gerçekleştirilen çekimlerde ikiliye kimi zaman “halk” da eşlik etti.

und1

Netflix’in pazarlama departmanı, 5. sezonu 30 Mayıs’ta yayınlanacak olan House of Cards’ı günlük hayatın daha da içine sokmak için başarılı çalışmalara imza atıyor. Geçtiğimiz yıl da buna benzer bir girişime imza atan yayın platformu, National Portrait Gallery’de sergilenmek üzere İngiliz sanatçı Jonathan Yeo’ya Frank Underwood karakterinin resmi bir portresini yaptırmıştı.und4 und3 und8 und6 und9 und11 und7 und12 und10