Günlük hayatımızda, kişisel hijyenin özellikle de el hijyeninin temelini büyük ölçüde sabunlar oluşturuyor. Tuvalet ve banyo kadar mutfaklarda da kullandığımız bu temizlik ürünleri, yapılarından ötürü çabuk tükeniyor ve yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Metal ürünleriyle tanınan Amco’nun tasarladığı sabun ise buna bir son vermeyi amaçlıyor.

amco2

Paslanmaz çelikten imal edilen, alışık olduğumuz klasik sabun formundaki Rub-Away, özellikle ele sinen yiyecek kokularını ortadan kaldırmada rakip tanımıyor. Bunu da çok basit bir kimyasal işlemle yapıyor. Sabunun üretildiği materyal, kimi yiyeceklerin salgıladığı ve yoğun kokuya neden olan sülfürik asitle temas ettiğinde hızlı bir şekilde kokuyu ortadan kaldırıyor. Üstelik normal sabunlarda olduğu gibi uzun süreli ovalamaya da ihtiyaç duymadan.

amco3

Koku ve bakterilere savaş açan sabun, bulaşık makinesine de girebiliyor. Böylece uzun yıllar boyunca hiçbir ek masraf çıkarmadan kullanılabiliyor. Rub-Away, özellikle yoğun mutfakların vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.